Młodzież Zespołu Szkół z Gąbina w warszawskim Teatrze Palladium

O czym marzą młodzi ludzie? Na jakich wartościach chcą opierać swoje przyszłe życie? Pragną miłości, bogactwa, a może sławy? 14 grudnia br. uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie mogli rozważyć te kwestie, oglądając w warszawskim Teatrze Palladium słynny musical „Fame”.

Akcja musicalu toczy się w Nowym Jorku, w gmachu High School of Performing Arts i opowiada o grupie studentów, których losy związane były z legendarną Szkołą Gwiazd. Głównym tematem musicalu są nadzieje i ambicje utalentowanych młodych ludzi, często brutalnie weryfikowanych przez życie. Produkcją musicalu zajął się Andrzej Nanowski, za reżyserię odpowiadał Miłosz Gałaj, za choreografię Joanna Semeńczuk. W role młodych artystów wcielili się studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. W spektaklu nie zabrakło popisów utalentowanych tancerzy i wokalistów, a także znanych przebojów – w muzyce można było odnaleźć wiele gatunków: pop, rap, hip-hop, jazz, soul.

Wyjazd uczniów i nauczycieli był możliwy dzięki uprzejmości sponsorów. Bilety do teatru ufundował Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego. Bezpłatny przejazd do Warszawy zapewnił organ prowadzący szkołę – Starostwo Powiatowe w Płocku. Społeczność Zespołu Szkół w Gąbinie pragnie podziękować wszystkim, dzięki którym ten szczególny wieczór był możliwy. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Mariusza Bieńka – Starosty Płockiego, Pani Małgorzaty Struzik – Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych oraz Pani Danuty Bodzek – koordynatora ze strony teatru.

Małgorzata Mofina