„Dzień Ziemi” w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.  Z tej okazji uczniowie kl. II LO w raz z nauczycielkami przedmiotów przyrodniczych – p. Małgorzatą Szczepaniak  i p. Joanną Woźniak przygotowali happening pod hasłem „Palący temat- niska emisja”.

Zjawisko  tzw. „niskiej emisji” to temat przewodni tegorocznego święta obchodzonego  w Polsce od 1990 roku.  Celem happeningu było uświadomienie szerokiemu gronu odbiorców , czym jest niska emisja, jakie negatywne skutki powoduje i jakie działania – indywidualne i zbiorowe należy podjąć, aby ją ograniczyć. Uczniowie w maskach ochronnych przechadzający się między dymiącymi kominami domków jednorodzinnych emitującymi do atmosfery szkodliwe pierwiastki i związki chemiczne, chcieli zwrócić uwagę na istotę tego problemu . Jednocześnie rozdawali ulotki informacyjne na temat niskiej emisji zachęcając cukierkiem  do ich przeczytania. Całość dopełniły prace plastyczne poświęcone szeroko pojętej tematyce ochrony środowiska.

Opracowała: Joanna Woźniak