Informatycy na Sesji naukowej „Przewaga dzięki informacji”

W dniu 19 kwietnia kilkoro uczniów technikum informatycznego wraz z nauczycielami: Panią Elizą Bałdygą i Piotrem Pietracho wzięło udział w Sesji naukowej „Przewaga dzięki informacji” organizowanej  przez Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja wspólnie z Politechniką Warszawską Filią w Płocku oraz firmą SoftHard S.A.  Sesję Naukową dotyczyła nowoczesnych systemów informatycznych.

Sesja dedykowana była zarówno osobom obecnie uczestniczącym w procesach zarządzania przedsiębiorstwami i różnymi instytucjami oraz w przetwarzaniu i analizą dużych partii informacji i danych jak i tym, którzy włączą się zawodowo do tych działań za kilka lub kilkanaście lat po uprzednim ukończeniu odpowiednich studiów wyższych, obecnie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli informatyki i innych osób zainteresowane postępem naukowym, technologicznym i organizacyjnym.

Nasi uczniowie i nauczyciele mogli wysłuchać kilku bardzo ciekawych referatów wygłoszonych przez wybitnych profesorów informatyki z wiodącego w naszym kraju Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej:

  • Referat „Big Data w czasach obfitości” wygłoszony przez prof. nzw. dr hab. inż. Piotra Gawrysiaka – wybitnego specjalisty z obszarów systemów zarządzania bazami danych, eksploracji danych i big data ze szczególnym uwzględnieniem dokumentów tekstowych i języka naturalnego oraz sieci internet, mobilnych technologii IT, odkrywania i zarządzania wiedzą oraz sztucznej inteligencji.
  • Referat „Problemy wiarygodności systemów komputerowych” wygłoszony przez prof. zw. dr hab. inż. Janusza Sosnowskiego – nauczyciela akademickiego z ponad 45-letnim stażem, Dyrektora Instytutu Informatyki w latach 1996-2008, wybitnego specjalisty w zakresie nowych algorytmów w obszarach oprogramowania i architektury komputerów, sztucznej inteligencji i systemów informacyjnych oraz grafiki komputerowej.
  • Krótka informacja nt. „Profil dydaktyczny i badawczy Instytutu Informatyki PW – oferta dla gospodarki” podana przez prof. zw. dr hab. inż. Janusza Sosnowskiego.
  • Referat „Obsługa produkcji dyskretnej w Zintegrowanym Systemie Informatycznym Papirus SQL” wygłoszony przez Pana Krzysztofa Sulkowskiego Prezesa Zarządu firmy SoftHard S.A. wiodącej na lokalnym i polskim rynku informatyki.