Szkolny Mistrz Języka Rosyjskiego

Pod koniec marca bieżącego roku odbyła się siódma edycja konkursu Szkolny Mistrz Języka Rosyjskiego. Wzięło w nim udział 14 uczniów klas liceum i technikum. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z dwóch części. Pierwsza część sprawdzała wiedzę z zakresu gramatyki oraz leksyki, zaś w drugiej części uczniowie odpowiadali na pytania z dziedziny historii, geografii, literatury i muzyki rosyjskiej. Za bezbłędne rozwiązanie testu można było uzyskać 40 punktów. Pierwsze miejsce w konkursie zajął  uczeń  klasy II  LO Bartosz Król i to właśnie  jemu w tym roku przypadł tytuł Szkolnego Mistrza Języka Rosyjskiego. Drugie miejsce zajął Kamil Wójcicki z klasy III LO, zaś trzecie Alicja Felczak z klasy III TE. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez  Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu za rok!

Opracowała Kamilla Krakowska