Rozszerzamy współpracę zagraniczną – pozyskujemy nowych partnerów

W dniach 10-13 kwietnia 2016 roku odbyło się seminarium kontaktowe „Drei Partner für den Schüleraustausch” w Chełmnie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół niemieckich, rosyjskich i polskich (po ośmiu z każdego państwa). Trójstronne spotkanie współfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Deutsche Auslandsgesellschaft z Lubeki i Stiftung Deutsch-Russischer Jugendaustausch z Hamburga.

W ramach programu zwiedziliśmy Chełmno wraz z licealistami, poznaliśmy bliżej wszystkich uczestników dzięki różnorakim zajęciom, zaprezentowaliśmy swoje szkoły i wzbogaciliśmy się o ciekawe propozycje animacji językowych oraz zasad organizowania wymian młodzieżowych. Najważniejszym punktem była giełda kontaktów i przygotowanie wstępnych propozycji współpracy międzyszkolnej. Mimo trudności udało się nawiązać nowe kontakty z kilkoma szkołami: dwoma z okręgu kaliningradzkiego, dwoma niemieckimi i jedną polską. Chcielibyśmy przygotować wspólny trójstronny projekt i spotkać się jesienią 2016 roku w Gdańsku.