Nasz sukces w I etapie konkursu „Perspektywy BOP”

9 stycznia 2017 roku ogłoszono zwycięzców pierwszego etapu konkursu „Perspektywy BOP”, organizowanego przez firmę Basell Orlen Polyolefins dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych miasta Płocka i powiatu płockiego. Inauguracja konkursu miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Zadaniem tego etapu było opracowanie przez młodzież scenariusza filmu o tworzywach sztucznych.
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że scenariusz filmu pt. „Portret pradziadka”, którego autorem są uczniowie Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie otrzymał I miejsce spośród 11 biorących udział w konkursie. Na jego podstawie powstanie film nakręcony przez profesjonalistów z udziałem uczniów naszej szkoły. W jedną z głównych ról wcieli się aktor Zbigniew Buczkowski.
13 stycznia 2017 w siedzibie firmy Basell Orlen Polyolefins w Płocku spotkaliśmy się z realizatorami filmu, w celu omówienia szczegółów dotyczących tego przedsięwzięcia. Uczniowie wzięli udział w kręceniu zdjęć próbnych, które posłużą do wyłonienia odtwórców głównych ról. Nagranie już w przyszłym tygodniu!
Równocześnie powstaną dwa inne filmy z udziałem uczniów ze szkół, które zajęły II i III miejsce. O tym, który film okaże się najlepszy zdecydują internauci . Życzcie nam dobrej zabawy!
Opracowanie: J. Woźniak, M. Szczepaniak