Studniówka 2017 w Zespole Szkół im. St. Staszica

28 stycznia 2017 r. odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół im. St Staszica w Gąbinie.

Jak każe tradycja, wydarzenie to zaplanowano na 100 dni przed maturą.

W tym roku  zaproszeni goście, rodzice, pedagodzy oraz młodzież bawili się w Centrum Rekreacyjno-Szkoleniowym   Żawakol w Gąbinie.

Ten szczególny bal rozpoczęła, powitaniem gości, Pani Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk  Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica Gąbinie.

Zaszczycili nas swoją obecnością znakomici goście: Pani Iwona Sierocka Wicestarosta Płocki, Pan Krzysztof Jadczak Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Ksiądz  Józef Szczeciński Proboszcz Parafii św. Mikołaja w Gąbinie, rodzice uczniów klas maturalnych – z Przewodniczącym Rady Rodziców Panem Sławomirem Felczakiem na czele.

Po powitaniu gości, Pani Dyrektor Danuta Kowalkowska- Fiłoniuk oddała głos młodzieży.

W nastrój tego wyjątkowego balu, jakim jest studniówka,  wprowadziły wszystkich obecnych, pierwsze takty piosenki „Mój Pierwszy bal” – w niezapomnianym wykonaniu Kaliny Jędrusik.

 

Ze szkolnego mundurka, z pokoiku na piętrze,

z fotografii z warkoczem, ze spacerów na wietrze,

coraz mniej dziś pamiętam, coraz rzadziej się śmieję,

pozostało mi jedno wspomnienie:

Mój pierwszy bal…..

 

            Gdy już ucichły dźwięki muzyki i wybrzmiały mądre słowa Agnieszki Osieckiej, przedstawiciele młodzieży – Karolina Wilczyńska z IV klasy Technikum Ekonomicznego i Paulina Opalewska z III klasy Liceum Ogólnokształcącego – pięknie powiedziały kilka słów.

            Mówiły o tym jak przełomowy jest to moment w ich życiu, jak maturzyści czekali na ten bal, w jaki sposób chcą go zapamiętać.

Młodzież nie zapomniała o tych, na których wsparcie, pomoc i życzliwą uwagę szkoła może zawsze liczyć.

W chwilach ważnych i na co dzień –  zawsze czujemy troskliwą opiekę ze strony organu prowadzącego szkołę, którym jest Powiat Płocki. Serdeczne podziękowania otrzymała  za to Pani Iwona Sierocka Wicestarosta Płocki.

Podziękowania złożono również przyjaciołom szkoły: Burmistrzowi Miasta i Gminy Gąbin Panu Krzysztofowi Jadczakowi, Proboszczowi Parafii św. Mikołaja Księdzu  Józefowi Szczecińskiemu, Przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Sławomirowi Felczakowi oraz wszystkim rodzicom. 

Za troskę, wyrozumiałość i mądrość, cierpliwe tłumaczenie świata, stawianie wymagań przy równoczesnym dawaniu poczucia bezpieczeństwa – podziękowania ze strony młodzieży otrzymali – dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele szkoły.

            Po tych dojrzałych słowach młodzieży, zabrała głos Pani Dyrektor  Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk.

            Pani Dyrektor oprócz życzeń udanej zabawy przekazała tegorocznym maturzystom  kilka refleksji. Szkoła dała młodzieży wiele możliwości. Uczniowie Zespołu Szkół w Gąbinie będą mieli co wpisywać w swoje przyszłe CV. Są przygotowani do podejmowania wyzwań dorosłego życia i rynku pracy. 

Poproszono również o głos szanownych gości balu. Wiele ciepłych słów i życzeń przekazała młodzieży Pani Iwona Sierocka Wicestarosta Płocki. Dużo życzliwości padło podczas przemówienia Pana Krzysztofa Jadczaka Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin.

W imieniu rodziców wystąpiła  Pani Joanna Bartosiak. Wszystkim uczestnikom balu życzyła udanego wieczoru i wspaniałych wspomnień.

            Po wystąpieniach znakomitych gości tegorocznego balu, zgodnie z tradycją, przyszedł czas na  poloneza.

W pierwszej parze – Pani Dyrektor Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk z uczniem klasy IV  Technikum Informatycznego Hubertem Domżałowiczem  –   symbolicznie rozpoczynali  bal studniówkowego.

Polonez był wspaniały. Młodzież prezentowała się pięknie….

 Choreografię poloneza opracowała i przygotowała   Pani Joanna Bartosiak mama uczennicy klasy III LO. 

            Po części oficjalnej przyszedł czas na radosną zabawę. Tańcom nie było końca….

Na pewno będzie co wspominać kiedy za kilka lat będziemy oglądać fotografie z tego balu.

            Za 100 dni egzamin dojrzałości – próba wiedzy, odpowiedzialności, sprawdzian gotowości do podejmowania przez młodzież kolejnych wyzwań w życiu.

A potem? Potem już nikt nie będzie stawiał  stopni i pisał cenzurek. Absolwenci Zespołu Szkół  będą musieli sami radzić sobie w różnych, często  trudnych sytuacjach.  Nikt im nie podpowie jak się mają zachować, co zrobić. Ten egzamin – „egzamin z życia”  – będą zdawać na własną odpowiedzialność. Ale to już całkiem inna opowieść……..

 

Opracowała:  Alicja Jakubowska

Zdjęcia: Agata Modrzejewska