Społeczność Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie włączyła się w pomoc dla Pani Joli Ziarek

Mama jednej z naszych absolwentek Liceum Ogólnokształcącego – Pani Jola Ziarek z Sielc (gmina Sanniki) cierpi na bardzo poważną chorobę nowotworową krwi jaką jest białaczka limfoblastyczna. Nie udało się zwalczyć jej chemioterapią, nie możliwy jest przeszczep szpiku kostnego. Pomimo bezradności lekarzy rodzina nie poddała się i znalazła światełko w tunelu. Jest nim lek o nazwie Blinatumomab, który oparty na innowacyjnej technologii wykorzystującej przeciwciała aktywujące limfocyty T, sprawiając, że organizm sam zwalcza chorobę. Niestety lek nie jest refundowany. Koszt leczenia to 500000 zł.

Cała społeczność naszej Szkoły przyłączyła się również do zbiórki charytatywnej na rzecz Pani Julianny Ziarek. W ubiegłym tygodniu kwestowaliśmy do puszki, a także odbył się kiermasz owoców.

Składamy podziękowania wszystkim za wsparcie i pomoc – dyrekcji, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, uczniom i rodzicom. Bardzo dziękujemy wolontariuszom.

Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat