Nie mogło nas tam zabraknąć!

Co i gdzie studiować?
Odpowiedzi na to pytanie szukali nasi tegoroczni maturzyści w Warszawie, uczestnicząc 10 marca w XXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „PERSPEKTYWY 2017”. Odwiedzając stoiska polskich i zagranicznych uczelni zapoznawali się z ofertą edukacyjną. Studenci i przedstawiciele szkół opowiadali o zaletach studiowania, szczegółowo informowali o kierunkach kształcenia, zachwalali życie studenckie, zapraszali na drzwi otwarte do swoich uczelni.

W ramach akcji „Dziewczyny na politechniki” i „Dziewczyny do ścisłych” można było „Poczuć chemię do Skłodowskiej”, uczestnicząc w spotkaniu z aktorką Karoliną Gruszką, która wcieliła się w naszą noblistkę w filmie „Maria Skłodowska – Curie”.

W ramach przygotowania do matury młodzież uczestniczyła w przedmiotowych spotkaniach z biologii, geografii, chemii i języka polskiego z ekspertami OKE w Warszawie. Prowadzący spotkania radzili, w jaki sposób  przygotować się do egzaminów, aby wyniki uzyskane na maturze były satysfakcjonujące. Wskazywali najczęściej popełniane błędy i podpowiadali jak ich unikać.

W opinii uczestników warto było wziąć udział w tym wyjeździe. Różnorodność ofert zgromadzonych w jednym miejscu i możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania bezpośrednio od przedstawicieli uczelni, to nie to samo co „buszowanie”, często bardzo czasochłonne, po stronach internetowych uczelni w poszukiwaniu wymarzonego kierunku studiów.

Opracowała: Monika Bogdzińska