Język niemiecki w Przedszkolu Samorządowym im. Króla Maciusia I w Gąbinie

W dniu 28 marca 2017 roku odbyły się zajęcia języka niemieckiego w ramach projektu edukacyjnego Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego (Schüler lehren Schüler: Deutsch-Mentoren) przy współpracy Goethe-Institut w Warszawie. Uczennice klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól im. Stanisława Staszica w Gąbinie zachęcały wszystkich do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę, gry i różne konkursy.

Sześciolatki chętnie uczyły się nowych słówek przy pomocy różnych gier językowych. Zabawa z chustą animacyjną sprawiła wiele radości. Licealistkom towarzyszyła maskotka Hansa Hase, która pomagała liczyć marchewki. Dzieci szybko zapamiętały kilka liczebników i nazwy kolorów.

Instytut Goethego wsparł nasze działania wypożyczając nam pakiet dydaktyczny z materiałami i grami edukacyjnymi oraz przekazał drobne nagrody i gadżety.

Wszystkim bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie naszego przedsięwzięcia w gąbińskim przedszkolu.

Mamy nadzieję, że taka forma przybliżania języka naszych sąsiadów spodobała się przedszkolakom i będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach.

 

Opracowała Marzena Sosińska

Nauczyciel języka niemieckiego