Dzień Bezpiecznego Internetu – kampania 2017

Mając na uwadze rozwój technologii komunikacyjno-informacyjnej i powszechność Internetu uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie pod kierownictwem Pani Elizy Bałdyga i Pana Piotra Pietracho przeprowadzili cykl zajęć edukacyjno-informacyjne skierowanych do uczniów klas trzecich pobliskich Gimnazjów dotyczące bezpieczeństwa w sieci pod kątem hasła pod jakim obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu w 2017 r : „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.

Zajęcia przeprowadziliśmy w Gimnazjach  w Pacynie, Sannikach, Szczawinie Kościelnym, Iłowie,  Łącku, Słubicach oraz Gąbinie. 

W każdej ze szkół w trakcie 45-minutowych zajęć przeprowadzona została ankieta na temat wiedzy młodzieży dotyczącej bezpieczeństwa w sieci Internet oraz zasad korzystania z portali społecznościowych oraz zjawiska „hejtu”. Uczniowie klas informatycznych zaangażowani w akcji przedstawili  prezentację poświęcone aspektom bezpiecznego korzystania z sieci Internet: „Dbaj o swój Face” oraz „Lekcja bezpieczeństwa”.

Uczniowie zaangażowani w akcji:

z klasy I TI: Krzysztof Małek, Patryk Mićkowski, Artur Kowalczyk, Weronika Tarka, Oskar Piotrowski, 

z klasy II TI: Błażej Felczak, Przemek Pierzak

z klasy III TI: Witek Garstka, Janek Sapiński

Spotkania podsumowaliśmy krótkim quizem, mającym na celu zwiększenie świadomości zagrożeń, z jakimi spotykają się użytkownicy sieci Internet oraz utrwalenie właściwych wzorców zachowania w sieci i naukę poszukiwania pomocy w sytuacjach zagrożeń. Uczestników i zwycięzców nagrodziliśmy drobnymi nagrodami niespodziankami.

W poszczególnych szkołach najlepsze wyniki z QUIZU osiągnęli:

Gimnazjum w Pacynie: Szymon Jarosiński

Gimnazjum w Sannikach: Zuzanna Rzepecka

Gimnazjum w Szczawinie Kościelnym: Katarzyna Kowalczyk, Aleksandr Szewczyk, Adam Kulaziński

Gimnazjum w Łącku: Oliwia Rzepecka, Kornelia Stanek, Julia Zielińska

Gimnazjum w Iłowie: Agata Bogiel

Gimnazjum w Słubicach: Marcin Nowakowski

Gimnazjum w Gąbinie: Jakub Nitecki

Gratulujemy!

Ankieta i quiz przeprowadzone zostały za pomocą zestawu do ankiet i testów elektronicznych iVote, który umożliwi nam natychmiastowe otrzymanie wyników konkursu i ich analizę.

Na koniec wszystkich spotkań uczniowie przedstawiliśmy krótką informację o Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.

Dyrekcjom oraz nauczycielom wymienionych gimnazjów serdecznie dziękujemy za umożliwienie przeprowadzenia zajęć.

Opracowanie: Eliza Bałdyga