„Wyjazd naukowo – rekreacyjny”

W środę 26 kwietnia uczniowie naszej Szkoły pod kierownictwem Ks. Tomasza wyjechali na wycieczkę do Łodzi.  Wycieczka była niezwykle bogata programowo i zmuszała do mobilizacji cały organizm, a nie tylko „szare komórki”.

Zaczęliśmy od łódzkiej manufaktury, w której znajdują się niezliczone atrakcje, a wśród nich: Arena Laser Games największe w Polsce centrum gier laserowych. Uczestnicy-gracze mierzą się ze sobą w pojedynku, który odbywa się w labiryncie na powierzchni niemal 400 m 2. Labirynt jest dwupoziomowy, skryty w półmroku, wzbogacony rozmaitymi dodatkowymi zaskakującymi niespodziankami (m.in. mina czy bunkry) oraz efektami świetlnymi i dźwiękowymi, co sprawia, że gra wymaga od zawodników refleksu, inteligencji, sprytu i przemyślanej strategii. Gracze strzelają do siebie wiązkami lasera. Zawodnicy wybierają czas trwania pojedynku oraz jego rodzaj –  grę zespołową (drużyna przeciw drużynie) albo opcję „każdy na każdego”.
Nasi sportowcy wybrali opcję –drużyna przeciw drużynie – a po skończonej walce wracali do rzeczywistości z lekkim oszołomieniem.

Jako, że w życiu „nie ma lekko” ruszamy dalej! Przed nami Muzeum Fabryki, gdzie poznaliśmy historię przemysłu włókienniczego stworzonego przez Izraela Poznańskiego w XIX w. Największe zainteresowanie wzbudziła praca zabytkowych maszyn oraz historia bawełny, czyli długa droga z plantacji poprzez fabrykę do sklepu z tkaninami.

Co odważniejsi mogli sprawdzić, jak smakuje bawełna ?

I czas na kolejne przeżycie, teraz Centrum Wspinaczkowe Stratosfera!! Miejsce  dla osób które chcą spróbować wspinania.
Ponad 10m wysokości i 500m2 powierzchni wspinaczkowej o zróżnicowanych nachyleniach  i formacjach pozwoliło wykazać się umiejętnościami i sprawnością fizyczną.

AQUAPARK  FALA – to ostatnia atrakcja dzisiejszego dnia, teraz po trudach całego dnia można było zrelaksować w wodzie i wodnych atrakcjach. Zapraszamy do obejrzenia galerii FOTO.

Tekst i foto A. Lodzińska