Nasz uczeń w finale konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo

23 maja w Warszawie podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odbył się finał ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa. 64 uczestników z całej Polski wyłonionych spośród blisko 3 000 uczniów szkół ponagimnazjalnych przez godzinę odpowiadało na 45 pytań z zakresu gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwa. 

Miło nam poinformować, że w wśród tej grupy znalazł się uczeń naszej Szkoły – trzeciej klasy technikum informatycznego – Hubert Machała. Gratulujemy Hubertowi sukcesu.

 

W etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 20 uczniów klasy II TE/TI oraz III TI. Najlepszy wynik w tym etapie uzyskał Hubert kolejne wyniki należały do Mateusza Urbańskiego oraz Kacpra Ledziona. 

Oprócz konkursu uczestnicy spotkali się z przedstawicielami Partnerów Projektu: Microsoft, IBM, BZ WBK i porozmawiali o zaangażowaniu tychże instytucji w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz codziennej działalności na rzecz edukacji młodzieży.

Konkurs realizowany jest w ramach Projektu sektorowego Bankowcy dla Edukacji. Organizatorami jest Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych i Warszawski Instytut Bankowości. Patronami wydarzenia są Związek Banków Polskich oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

Koordynatorem konkursu w szkole byłą Pani Eliza Bałdyga a nauczycielem towarzyszącym Hubertowi podczas finału był Pan PiotrPietracho.