RENOWACJA – KOLEJNE WYZWANIE

Przed nowym wyzwaniem stanęli  uczniowie II klasy Technikum Pojazdów Samochodowych nasze szkoły, którzy  pod  nadzorem  nauczyciela  – Pana Grzegorza Cichosza podjęli się renowacji zabytkowego motocykla polskiej produkcji – WSK 125. Motocykl przekazał naszej szkole mieszkaniec  jednej z pobliskich miejscowości, pasjonat motoryzacji,  którego marzeniem jest aby temu klasykowi polskiej myśli technicznej   lat 70, stojącemu  w zapomnieniu  w garażu, przywrócić dawną świetność. Zaangażowanie z jakim nasi uczniowie rozpoczęli prace przy renowacji świadczy, że  wkładają w nią nie tylko wysiłek fizyczne. 

Przedsięwzięcie jest kontynuacją rozpoczętej przed rokiem przygody uczniów Technikum Pojazdów Samochodowych  z renowacją zabytkowych pojazdów.  Motocykl WSK – 125 stanowi własność naszej szkoły i mam nadzieję, że  po odnowieniu będzie wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna nie tylko na lekcjach z przedmiotów zawodowych.

Pierwszym i zarazem najtrudniejszym zadaniem jakie stoi przed młodzieżą jest skompletowanie wszystkich elementów motocykla, gdyż zastał nam przekazany w częściach, z których trzeba teraz złożyć pojazd od podstaw.

O  postępach  w pracy nad odnowieniem  pojazdu będą Państwo na bieżąco informowani. Poniżej znajdują się zdjęcia pojazdu w stanie w jakim został nam przekazany oraz kilka zdjęć dokumentujących rozpoczęcie prac nad renowacją.