MYŚLENIE MA PRZYSZŁOŚĆ !

20 lutego, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku, odbyło się spotkanie informacyjne, realizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i Krajową Izbę Gospodarczą, projektu „Młodzi, kreatywni, innowacyjni, przedsiębiorczy”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu płockiego. Zaproszeni do projektu uczniowie mają już pierwsze osiągnięcia w  konkursach, są kreatywni i chcą rozwijać swoje zainteresowania.  W tym gronie było 11 uczniów Zespołu Szkół w Gąbinie.

Gospodarzem spotkania była  Pani Małgorzata Struzik, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku.

Celem spotkania było zainicjowanie aktywności uczniów w projekcie „Młodzi, kreatywni, innowacyjni, przedsiębiorczy”. Założenia projektu przedstawił młodzieży, zaproszony przez Przewodniczącego Rady Powiatu Lecha Dąbrowskiego,  koordynator projektu Bogusław Węgliński.  Projekt wzbudził duże zainteresowanie młodzieży. Ciekawym elementem spotkania była gawęda Bogusława Węglińskiego na temat prawa autorskiego. Nie był to suchy akademicki wykład a właśnie gawęda…. bo młodzi oprócz faktów, liczb i definicji otrzymali sporą porcję wiedzy na temat życia wybitnych polskich naukowców i losów ich wynalazków. Dowiedzieli się też jaka była historia luster weneckich, których sposób wytwarzania   utrzymywany był w tajemnicy przez sprytnych Wenecjan przez 300 lat.  Zobaczyli malutki garaż, w którym panowie William Hewlett  i David Packard  konstruowali swoje pierwsze przyrządy elektroniczne (by wkrótce dać początek gigantowi rynku informatycznego – firmie HP).  Dowiedzieli się ile kosztuje w Chinach wyprodukowanie jednego iPhone’a (5,5 dolara !!!). Po wykładzie  wniosek nasunął się wszystkim sam:

                                        MYŚLENIE MA PRZYSZŁOŚĆ !