Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 15 marca 2018 roku została odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem edukacyjnym objął pan Mariusz Bieniek – Starosta Płocki.

W części konkursowej Festiwalu wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zaprezentowali piosenki w wybranym języku obcym – angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

W Komisji Konkursowej zasiedli: Pani Aneta Gładys konsultantka Wydziału MSCDN w Płocku, Pani Agnieszka Sapińska przedstawicielka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, Pan Sławomir Gałczyński nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. Stanisława Małachowskiego w Płocku, dyrygent chóru Minstrel, Zespołu Kameralnego POKiS oraz Chóru Miasta i Gminy Gąbin, Pan Mariusz Hejnicki nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Gąbinie i Pani Kinga Lewandowska nauczyciel Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Marzena Sosińska, Pan Konrad Obidowski zajął się obsługą techniczną, Pani Maria Olszewska i Pani Maria Sieklecka wykonywały zdjęcia, a Pani Alicja Lodzińska i Pani Tatiana Jastrzębska przygotowały scenografię.

Przed rozpoczęciem części konkursowej Festiwalu Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk powitała wszystkich przybyłych. Następnie jurorzy i publiczność wysłuchała uczniów ze szkół podstawowych w Borkach, Czermnie, Gąbinie, Nowym Grabiu, Nowym Kamieniu i Sannikach, z gimnazjów w Gąbinie, Sannikach i Słubicach oraz szkół ponadgimnazjalnych z Wyszogrodu i Gąbina. Następnie Pani Aneta Gładys przewodnicząca komisji konkursowej ogłosiła wyniki podkreślając wysokim poziom wykonawców. Pani Małgorzata Struzik Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku i Pani Dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk oraz Pani Katarzyna Królikowska wręczyły nagrody, dyplomy i wyróżnienia.

Nagrody dla najlepszych ufundowało Starostwo Powiatowe w Płocku, a także Goethe-Institut w Warszawie i Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

Na życzenie publiczności uczennice Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie wykonały piosenkę z repertuaru Anny German: Wiktoria Kopka (śpiew), Julia Kopka (altówka) i Justyna Stalczewska (pianino). Pani Dyrektor Małgorzata Struzik wraz z Panią Danutą Kowalkowską-Fiłoniuk złożyły gratulacje nagrodzonym, podziękowały wszystkim za przybycie
i dokonały uroczystego zakończenia Festiwalu.

Jury nagrodziło uczestników w trzech kategoriach –

I. szkoły podstawowe

1. miejsce Agata Jasińska „Würdest du?” Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Czermnie

Opiekun – Pani Anna Brodowska

2. miejsce Natalia Ziółkowska „My Heart Will Go On” Szkoła Podstawowa im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu

Opiekun – Pani Ewelina Nowakowska

3. miejsce Natalia Klarzyńska „Besonders” Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie

Opiekun – Pani Anna Brodowska

Wiktoria Obidowska „Hallelujah” Szkoła Podstawowa im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu

Opiekun – Pani Ewelina Nowakowska

II. gimnazja

1. miejsce Zuzanna Kotowicz „Ende Dezember” Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie

Opiekun – Pani Anna Brodowska

2. miejsce Michalina Dobaczewska

Wojciech Wachowicz

„Baby, It`s Cold Outside” Gimnazjum im. Książąt Mazowieckich w Sannikach

Opiekun – Pani Karolina Rybicka

Weronika Kowalska „Say Something” Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie

Opiekun – Pani Anna Charłusz

3. miejsce Michalina Durmaj „Say Something” Publiczne Gimnazjum w Słubicach

Opiekun – Pani Izabela Kozłowska

III. szkoły ponadgimnazjalne

1. miejsce Wiktoria Kopka „Gori, Gori, moja zwiezda” Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

Opiekun – Pani Katarzyna Kamińska

Magdalena Sołtysiak

Karol Pisarski

„Sway” Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

Opiekun – Pani Katarzyna Kamińska

2. miejsce Weronika Tarka „Million Years Ago” Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

Opiekun – Pani Dorota Izydorska

3. miejsce Aleksandra Mileska

Przemysław Szablewski

„Milenkij ty moj” Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

Opiekun – Pani Kamilla Krakowska

wyróżnienie Aleksandra Mileska „Jesli w sierce żywiot liubow” Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

Opiekun – Pani Kamilla Krakowska

 

W imieniu organizatorów za wsparcie i współpracę przy organizacji tego przedsięwzięcia edukacyjnego dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Płocku.

W następnym roku szkolnym jest planowana kolejna edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.