Szkolenie branżowe

IMG_20180316_102800W dniu 16 marca 2018 r. w Zespole Szkół im Stanisława Staszica w Gąbinie odbyło się szkolenie, które poprowadził Pan Jerzy Horbaty z firmy SCHAEFFLER POLSKA.  W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klas technikum o profilu technik pojazdów samochodowych oraz klasy drugiej i trzeciej szkoły branżowej o profilu mechanik pojazdów samochodowych. Tematem szkolenia  była budowa, zasada działania i obsługa nowoczesnych silników spalinowych, a w szczególności układów rozrządu, jego napędu i sterowania przy użyciu współczesnych rozwiązań technologicznych. Ponadto mogli zapoznać się z ofertą produktową SCHAEFFLER GROUP oraz najnowszymi tendencjami:

 

– rozwoju budowy silników spalinowych,

– nowoczesnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych w budowie rozrządu,

– nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych sterowania rozrządem,

– współczesnych układów chłodzenia silnika

Niezwykle cenna wiedza, sposób jej przekazania oraz  jakość szkolenia sprawiły, że uczniowie nie mogą doczekać się kolejnego spotkania, które odbędzie się  w maju br.

Przygotował:

Adam Zwarycz