Konkurs „Szkolny Mistrz Języka Rosyjskiego”

2 marca 2018 roku odbyła się dziewiąta edycja konkursu Szkolny Mistrz Języka Rosyjskiego. Jak co roku uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z dwóch części. Pierwsza część sprawdzała wiedzę z zakresu rosyjskiej gramatyki oraz leksyki, zaś w drugiej części uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Rosji. W zmaganiach językowych wzięło udział kilkunastu uczniów. Trzecie miejsce zajęła Karolina Józwik z klasy II TH, drugie miejsce przypadło Luizie Nowickiej – uczennicy klasy III TE oraz Bartoszowi Bartosiewiczowi z klasy III M. Tytuł Szkolnego Mistrza Języka Rosyjskiego zdobyła Zofia Machała z pierwszej klasy technikum. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Opracowała Kamilla Krakowska