GOOD GAME Warszawskie Targi Gier, Warsaw Comic Con,  Warsaw BookShow  

20 kwietnia duża grupa młodzieży Zespołu Szkół im. St. Staszica wzięła udział w największych w Polsce targach gier komputerowych GOOD GAME EXPO oraz imprezach towarzyszących: Warsaw Comic Con oraz Warsaw Book Show. Dzięki otrzymanym od organizatorów zaproszeniom udało nam się wyjechać z bardzo dużo grupą młodzieży. 

Na wycieczkę wybrali się  wszyscy uczniowie klas technikum informatycznego. Mieliśmy okazje wspólnie podziwiać nowe technologie, turnieje gier, pokazy nowości ze świata gier, seriali telewizyjnych i nowości wydawniczych. Z myślą o młodzieży podczas targów zorganizowano wiele pokazów nowych technologii z dziedziny gier komputerowych, które wzbudzały ogromne zainteresowanie. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawego wystąpienia MÓZG ROŚNIE OD CZYTANIA (PANEL: KRYSTYNA CZUBÓWNA, PAWEŁ BOGUSZEWSKI, ADAM PODLEWSKI, NAVAL)

Mieliśmy okazję spotkać ponad 190 wystawców, którzy wystawiali się na połączonych imprezach! Każdy z uczestników na pewno znalazł coś dla siebie. Mogliśmy zwiedzać i zapoznać się m.in ze stoiskami i pokazami:

 • Producentów i dystrybutorów gier,
 • Producentów gier niezależnych,
 • Producentów sprzętu dla graczy,
 • Producentów sprzętu i gier na VR;
 • Producentów krzeseł dla graczy;

Mogliśmy odwiedzić stoiska:

 • Sklepów ze sprzętem,
 • Sklepów z gadżetami – koszulki, kubki, licencjonowane gadźety z gier,
 • Sklepów z nowymi technologiami;
 • Wydawców gier komputerowych i konsolowych,
 • Wydawców Gier Planszowych;
 • Agencji e-sportowe;
 • Mediów branżowe;
 • I wiele innych.

Opiekunami uczniów podczas wycieczki oraz organizatorami wycieczki byli: Pani Eliza Bałdyga, Pan Piotr Pietracho, Pani Elżbieta Ostrowska oraz Pani Tatiana Jastrzębska. 

Opracowanie: Eliza Bałdyga