„Widzisz, wiesz, słyszysz – działaj. Razem przeciw przemocy.”

Nasi uczniowie wraz z opiekunem w dniu 12 kwietnia br. brali udział w Powiatowym Dniu Profilaktyki pod hasłem: „Widzisz, wiesz, słyszysz – działaj. Razem przeciw przemocy”, który odbył się w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Impreza miała charakter edukacyjno – rozrywkowy. Występujący prelegenci zapoznali nas z najważniejszymi problemami dotyczącymi przemocy, omówili procedurę Niebieskiej Karty, zachęcali do reagowania na każdy przejaw przemocy i informowania o nim odpowiednie służby. Obchodzony Dzień Profilaktyki uatrakcyjnił spektakl pt. „ Maski” w wykonaniu uczniów ZS im. L. Bergerowej w Płocku . Podczas  uroczystości rozstrzygnięte zostały konkursy na spot oraz plakat profilaktyczny z zakresu przeciwdziałania przemocy. Z wielką radością informujemy, że nasza koleżanka z klasy I LO Dorota Wójcik zajęła III miejsce w konkursie plastycznym a Agata Wernik z klasy I LO oraz Weronika Buła z klasy II LO otrzymały wyróżnienia. Po części oficjalnej świetnie się bawiliśmy biorąc udział w grach i konkursach z zakresu profilaktyki.