Laureaci Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego grają dalej

20.04.1028 r. na terenie Gostynińskiego Centrum Edukacji w Gostyninie  odbyły się eliminacje rejonowego  XXII Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wzięły w nich udział drużyny reprezentujące powiaty: gostyniński, płocki ziemski i grodzki oraz sierpecki. 

 Eliminacje składały się z pięciu konkurencji: testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego i  historii motoryzacji, obsługi pojazdów, jazdy sprawnościowej motorowerem, udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy sprawnościowej samochodem tzw. „próba Stewarta”. Celem organizowanego od wielu lat Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Adam Dudkiewicz kl. IV,  Mateusz Petrykowski kl. IV i Patryk Kołodziejski kl. III technik pojazdów samochodowych w zaciętej rywalizacji zajęła II miejsce.  

Nasza drużyna zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się    24.05. 2018 r. w Warszawie.     

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przygotował Adam Zwarycz