Zabawy z językiem niemieckim w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Grabiu 

W dniu 23 maja 2018 roku odbyły się zajęcia języka niemieckiego w ramach projektu edukacyjnego Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego (Schüler lehren Schüler: Deutsch-Mentoren) przy współpracy Goethe-Institut w Warszawie. Uczennice klasy I i II LO zachęcały wszystkich do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę, gry i różne konkursy.

Przedszkolaki, pierwszo- i drugoklasiści chętnie uczyli się nowych słówek przy pomocy różnych gier językowych. Zabawa z chustą animacyjną sprawiła wiele radości. Dzieci szybko zapamiętały kilka liczb i nazwy kolorów.

Instytut Goethego w Warszawie wsparł nasze działania wypożyczając nam pakiet dydaktyczny z materiałami i grami edukacyjnymi oraz przekazał drobne nagrody i gadżety.

Wszystkim bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie naszego przedsięwzięcia.

Mamy nadzieję, że taka forma przybliżania języka naszych sąsiadów spodobała się i będzie kontynuowana w kolejnych latach.

 

Opracowała Marzena Sosińska

Nauczyciel języka niemieckiego