Licealiści na Dniach SGGW 2018

Każdego roku w połowie maja Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie organizuje na terenie kampusu Dni SGGW, podczas których prezentują się wszystkie wydziały, koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne oraz inne jednostki organizacyjne pracujące na rzecz studentów i pracowników naukowych SGGW. Jest to dobra okazja aby kandydaci na studia mogli poznać uczelnię i jej bogatą ofertę kształcenia.

W tym roku z zaproszenia na imprezę skorzystali uczniowie klas I  i  II liceum naszej szkoły.

Licealiści zwiedzili teren campusu, obejrzeli stoiska wydziałowe a także wzięli udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez studentów- konkursach z nagrodami, pokazach, degustacjach, ćwiczeniach laboratoryjnych. W towarzystwie pracowników naukowych Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska zwiedzili Centrum Wodne.
W skład tego nowoczesnego obiektu o powierzchni 1,5-hektara wchodzi park wodny z modelem rzeki oraz budynek badawczo-dydaktyczny. Centrum Wodne to największy w Polsce obiekt badawczy zajmujący się problematyką wody.

Podczas dni SGGW uczniowie mogli przekonać się, że jest to duża, bardzo nowoczesna uczelnia mająca wiele do zaoferowania swoim studentom. Być może tam będą kontynuować swoją edukację.

Opracowanie: Joanna Woźniak.