Bezpieczne wakacje. Szaleństwo zabaw nad wodą, osy, żmije i inne zagrożenia….

15 czerwca, w sali konferencyjnej naszej szkoły, odbyło się ciekawe spotkanie uczniów z ratownikiem WOPR w Płocku, Panem Andrzejem Rutkowskim. 

W nieszablonowy sposób , Pan ratownik  pokazał nam sytuacje niebezpieczne, w których  możemy się znaleźć. Plaża, piasek, słoneczko – super klimat – WAKACJE. Bawimy się….. a Pan ratownik  opowiedział nam o sytuacjach,  które się zdarzyły i zakończyły się bardzo źle. Dowiedzieliśmy się też jak mamy zachować się w takich – niebezpiecznych chwilach. Nasi koledzy dzielnie symulowali role topiących się ludzi. Zobaczyliśmy realne sytuacje i mogliśmy „przetrenować” elementy akcji ratunkowej . Przede wszystkim jednak uświadomiliśmy sobie co może NAM się przydarzyć . Niektórzy z nas wykazali się dużą wiedzą na temat ratownictwa. Nie zaskoczył  Kuba Cybart z klasy  III TK.  Zawsze prawidłowo wskazywał co należy robić w danej sytuacji . No,  ale wiadomo…. Kuba jest członkiem OSP Gąbin. 

Na zakończenie spotkania,  Pan ratownik wyjaśnił nam jak działa numer  alarmowy 112. W celach szkoleniowych – skorzystaliśmy z tego połączenia. Dzięki temu numerowi, być może w przyszłości, uratujemy jakieś istnienie…. 

Dobrze jest żyć. Cudownie mieć 18 lat i wszystko przed sobą. Wspaniale jest gdy są wakacje. Po tym spotkaniu, mam wrażenie, że będą to dla nas bezpieczne wakacje.                     

Natalia Wasiak, klasa III TE.