Firmy Partnerskie na Olimpiadzie Integracyjnej 2018

Podczas VIII Powiatowej  Olimpiady  Integracyjnej  pod hasłem: „Sport dla Niepodległej”, która odbyła się na terenie naszej szkoły w dniu 08 czerwca 2018 r. gościliśmy przedstawiciela firmy partnerskiej BudMat Auto oraz Pana Adama Niedźwiedzkiego z firmy  NOVOL – partnera w projekcie „Akademia Renowacji”. Firma BudMat Auto zaprezentowała nowy model  samochodu osobowego – EcoSport z silnikiem 1.0 EcoBoost 125KM M6 w wersji Titanium. Pojazd cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów.

 Pan Adam Niedźwiedzki z firmy NOVOL, poza materiałami informacyjnymi, modelami, które prezentował,  udostępnił uczestnikom imprezy dwie interaktywne gry spełniające jednocześnie rolę pomocy dydaktycznych w nauce zawodu lakiernika. Pierwsza to wirtualny lakiernik, w której za pomocą bezprzewodowego manipulatora,  w wirtualnej rzeczywistości – specjalne gogle   – każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności malowania pistoletem lakierniczym. Drugą stanowił labirynt, który trzeba było pokonać z wykorzystaniem dwóch pistoletów lakierniczych. Wszyscy, którzy zdecydowali się skorzystać z atrakcji przygotowanych przez firmę NOVOL odchodzili usatysfakcjonowani.  

Dzięki uprzejmości kierownictwa obydwu firm zakres współpracy systematycznie poszerza się o kolejne wspólne projekty.