Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

Wszystko ma swój początek i koniec… Tak więc kres letniego wypoczynku i wakacyjnych przygód staje się powrotem w szkolne mury. Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 przypadł na 03 września. W słoneczny i ciepły poranek wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. Swoją obecnością zaszczycili nas Goście: Wicestarosta Płocki – Pani Iwona Sierocka,  Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych – Pani Małgorzata Struzik, Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Sławomir Felczak.

Pani Dyrektor Szkoły Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk powitała wszystkich obecnych  na inauguracji, dzieląc się refleksją, że „…to nie jest pierwsza uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w naszym życiu, a jednak nigdy nie traktujemy tego dnia zwyczajnie. Zawsze towarzyszą nam emocje. Smutek, bo to koniec wakacyjnej beztroski. Radość – z powodu ponownego spotkania z przyjaciółmi. Niepewność, co przyniesie nowy rok?”  Życzyła wszystkim Uczniom oraz  Nauczycielom niezliczonej liczby okazji, aby odkrywać i rozwijać tkwiący w młodych ludziach potencjał, dobrej i owocnej pracy.

Szczególnie ciepło i serdecznie zwróciła się do uczniów klas pierwszych Wicestarosta Płocki – Pani Iwona Sierocka, życząc im w nowej szkole szeregu sukcesów  i satysfakcji.

Klasy III TE i II TH, które w czerwcu odbywały praktyki zawodowe – odbierały dziś z rąk wychowawców świadectwa promocyjne. Najlepsi uczniowie, wyróżniający się w nauce oraz  innymi osiągnięciami zostali uhonorowani nagrodami.

Szczególnym momentem uroczystości było pożegnanie Wicedyrektora  Pana Sławomira Sztygiela. 32 –letni pracownik naszej szkoły. Zawsze przyjazny, życzliwy, lubiany i szanowany przez uczniów, wymagający najpierw od siebie, potem dopiero od innych, dobry nauczyciel, kolega, współpracownik, człowiek…

Za wieloletnią i owocną współpracę dziękowały  Panu Sztygielowi w imieniu Starostwa Płockiego Wicestarosta Płocki – Pani Iwona Sierocka i  Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych – Pani Małgorzata Struzik ,przedstawiciel Rodziców Pan Sławomir Felczak oraz uczniowie, którzy swoją wdzięczność za kunszt pedagogiczny, serce i zwyczajną ludzką życzliwość wyrazili w szczególnie ciepłych i przyjaznych słowach. Był nawet wiersz na tę okoliczność stworzony i wygłoszony.

Uroczystość zakończyła się muzycznym akcentem w wykonaniu zespołu szkolnego pod kierunkiem P. Tomasza Obidowskiego, a w repertuarze wybrzmiała m.in. przystosowana do potrzeby chwili  –   „Tą piosenką cię żegnamy Dyrektorze”