Sprzedam…kupię… czyli  Kiermasz podręczników w „Staszicu”

            Początek roku szkolnego za nami. Starsza  klasa, nowe  zeszyty, czas też pomyśleć o podręcznikach.

            W szkole co roku organizowany jest kiermasz, na którym można nabyć i sprzedać książki   do poszczególnych przedmiotów. Kiermasz organizuje Biblioteka szkolna. Wcześniej akcja była nagłośniona wśród zainteresowanych. Na tablicach ogłoszeń i miejscach najczęściej przez młodzież odwiedzanych wiszą plakaty z informacją o terminie i miejscu akcji. P. bibliotekarki dotarły osobiście do wszystkich klas z ogłoszeniem, a na stronie szkoły pojawił się plakat, adresowany m.in. do absolwentów, którzy też mogli sprzedać swoje podręczniki. Kiermasz trwał przez dwa dni – 13 i 14 września, w czasie  dużych przerw, w sali konferencyjnej.

            Zarówno pierwszego dnia, jak i następnego cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Kiermasz odwiedzili też rodzice uczniów, szczególnie klas pierwszych, by wesprzeć w zdobyciu podręczników swoje dzieci.