Wyjście integracyjne na Koszelówkę

Kapryśny październik przywitał nas od rana jesienną słotą. Było wietrznie i deszczowo, ale ponieważ społeczności naszej Szkoły nie straszna żadna aura, wyruszyliśmy raźno na zaplanowaną wycieczkę. Po krótkim spacerku lasem, który pozdrawiał nas swoim szumem i barwną jesienną szatą, dotarliśmy na Koszelówkę. Byli wśród nas uczniowie klas pierwszych, dla których starsi koledzy przygotowali zabawne konkurencje integrujące Staszicowską społeczność. Było tradycyjne przeciąganie liny, zabawy z piłką czy picie mleka ze spodeczka. Po wysiłku fizycznym – zasłużony odpoczynek i regeneracja sił przy smacznym posiłku. Zgromadziliśmy się wokół ogniska, piekliśmy kiełbaski, bułki, ziemniaki i jabłka.

Trochę zmarzliśmy, to prawda, ale śmiechu, wspólnych pogawędek i serdeczności było co niemiara. Najmłodsi uczestnicy integracyjnego wyjścia – uczniowie klas I LO i I Tk/Th wraz z wychowawcami dziękują starszym kolegom i ich opiekunom za świetną zabawę i wspólne biesiadowanie.

M.Mofina-Olejnik