„Uwierz w Boże Narodzenie”

„Uwierz w Boże Narodzenie”

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać…

Tegoroczne jasełka pt. „Uwierz w Boże Narodzenie”, 21 grudnia 2018r. wystawili uczniowie Naszej Szkoły z różnych klas – jak zwykle z pełnym zaangażowaniem, zapałem i chęcią do stworzenia czegoś wspólnie. Opracowaniem scenariusza, obsadą, scenografią i przygotowaniem widowiska zajęli się ks. Patryk Zawadzki i Pani Agata Sztygiel. Oprawę muzyczną jasełek przygotował Pan Tomasz Obidowski wraz z  chórem szkolnym. Całej społeczności szkolnej zależy żeby za każdym razem historię Bożego Narodzenia przedstawić w inny sposób. W świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej o godzinie 11 zebrała się rozentuzjazmowana brać uczniowska, grono pedagogiczne i pracownicy obsługi i administracji. Pani Dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk życzyła wszystkim zebranym zdrowych, spokojnych, ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a także przekazała Betlejemskie Światełko Pokoju od Gąbińskiej Drużyny Harcerskiej. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Weronika Tarka również złożyła życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim zebranym. Nasza wspaniała młodzież jak zwykle nie zawiodła ! Przedstawienie było wyjątkowe. Uczniowie z wielką radością i oddaniem odgrywali swoje role i przeżywali magię Świąt Bożego Narodzenia.

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Dzieci, młodzież jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. Na początku grudnia aby wprowadzić Naszą szkołę w ten świąteczny nastrój główne korytarze szkolne zostały, szczególnie na tą okazję przyozdobione przez uczniów pod opieką p. Agaty Sztygiel. Przy każdym wejściu głównym do szkoły, przyciąga wzrok pięknie ubrana przez dziewczęta z klasy III TH choinka. Uwagę przykuwają wiszące mikołaje, a także własnoręcznie robione  stroiki, które wykonały dziewczyny z IV TH – Emilia Kalińska, Karolina Jasińska, Ania Furmanik i Iza Kozakiewicz. Bardzo dziękuję również chłopcom z III TK, III K/M i Panu Karolowi Fibichowi, za pomoc w zbieraniu materiałów do pracy.

Jeszcze raz chciałabym bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowaniach tego wyjątkowego wydarzenia. Wszystkim uczniom za chęć współpracy i ciekawe pomysły. Nauczycielom przedmiotów zawodowych i pracownikom obsługi i administracji dziękuję, że zawsze można na Was liczyć. W nadchodzącym Nowym Roku życzę wszystkim i każdemu z osobna dużo siły i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, samych sukcesów w pracy zawodowej, a także w życiu prywatnym.  Słonecznych dni, wielu życzliwych ludzi, prawdziwej przyjaźni, miłości i wiele radości. Aby rok 2019 każdego z Nas uskrzydlił!

Agata Sztygiel