WSPÓŁPRACA Z KOMENDĄ MIEJSKĄ POLICJI W PŁOCKU.

     Od ponad 20 lat Nasza Szkoła nawiązała  współpracę z Komendą Miejską Policji  w Płocku. W wyniku tej współpracy nasi uczniowie uczestniczą szkoleniach z zakresu edukacji prawnej środowiska szkolnego, przestępczości wśród nieletnich, narkotyków i dopalaczy czy zagrożeń w ruchu drogowym. Poznają tajniki pracy policjantów z różnych wydziałów i jak zostać policjantem. Szkolenia te prowadzone są na terenie szkoły a ich celem jest podwyższanie wiedzy  oraz bezpieczeństwa naszych uczniów w szkole i poza szkołą.

Prowadzone też były szkolenia dla naszej Rady Pedagogicznej i rodziców z zakresu narkomanii i przestępczości wśród młodzieży.

Dodatkowo oficerowie biorą udział w Targach Edukacji i Pracy, które odbywają się w naszej Szkole.

Inicjatorką tej współpracy i organizatorką szkoleń jest p. Marzanna Szafrańska.

Dnia  29.11.18 r.    odbyło się szkolenie uczniów klas kończących z zagrożeń w ruchu drogowym i jak zostać policjantem.

W tym szkoleniu brały  udział klasy kończące:  kl. III LO, kl. IV TK/TH, IV TE/TI, III K/M i II M.

Szkolenie prowadziła: st. serż. Aleksandra Lipowska  z Wydziału Ruchu Drogowego.

 Dnia  13.12.18 r.    odbyło się szkolenie uczniów klas pierwszych:

I LO, I K, I TK/TH  i II M z zakresu edukacji prawnej środowiska szkolnego, przestępczości nieletnich i jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz na temat narkotyków i dopalaczy.

Szkolenie prowadzili policjanci operacyjni Zespołu Profilaktyki Społecznej  Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji: sierż.szt. Dorota Reszczyńska i asp.szt. Artur Piegat (z uwagi na charakter ich pracy nie pokazujemy wizerunku policjantów) oraz dzielnicowy z komisariatu z Gąbina – mł.asp. Paweł Kowalski.