Wyjazd na Targi  Ferma do Łodzi

           Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie 15 lutego  2019 roku uczestniczyli w wycieczce na XIX Międzynarodowe Targi  Ferma, które cyklicznie odbywają  się w nowoczesnym obiekcie targowym – Hali EXPO  MOSiR w Łodzi. Są to jedyne  specjalistyczne targi wokół  produkcji zwierzęcej w Polsce.

            W tegorocznych targach wzięło udział ponad 250 wystawców z Polski oraz zagranicy. Podczas  targów odbywały się konferencje naukowo-techniczna na europejskim poziomie. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z wieloma ekspozycjami maszyn i urządzeń, wysłuchać prelekcji wygłaszanych przez wybitnych specjalistów. Targi Ferma to możliwość poznania nowoczesnych technologii hodowli i chowu, poszerzenia swojej wiedzy z zakresu wyposażenia współczesnych budynków inwentarskich.

Podczas wycieczki uczniami opiekowali się nauczyciele: Karol Fibich, Mariusz Janczewski,  Paweł Chmielecki i Grzegorz Cichosz.