IX Szkolne Targi Edukacji  Pracy już za nami

01 marca 2019r. na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów naszej szkoły. Po pierwsze dlatego, że zaszczyciło nas swoją obecnością wielu znamienitych gości: Pani Elżbieta Gapińska- Poseł na Sejm RP, Pani  Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki, Pani Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Pani Katarzyna Majewska – Dyrektor Delegatury  Kuratorium Oświaty w Płocku, Pan Wojciech Rygalski – Wizytator KO w Płocku, Dariusz Boszko –Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy , Pani  Elżbieta Anna Jachimiak i Pani Ewa Kowalak- Radne Powiatu Płockiego. Po drugie, że dopisali zaproszeni wystawcy: przedstawiciele uczelni wyższych –  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu; szkół policealnych  – Zespół Policealnych szkół Medycznych,  Szkoła Policealna Adept; instytucji rynku pracy – Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Młodzieżowe Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku; służb mundurowych – Państwowa Straż Pożarna w Płocku, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku, Komenda Miejska Policji w Płocku; pracodawcy – Budmat Auto w Płocku, MFO S.A. Kożuszki Parcel. Wśród gości byli także uczniowie klas ósmych wielu okolicznych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów oraz  przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Płockiego wraz ze swoimi nauczycielami. Muzyczne powitanie gości przygotowała Szkolna Grupa Wokalna po kierunkiem Pana Tomasza Obidowskiego, dedykując jeden z wykonywanych utworów wszystkim paniom i dziewczynom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Pani Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk serdecznie powitała wszystkich uczestników targów, mówiła trwającej od wielu lat współpracy z wieloma obecnymi szkołami, instytucjami i pracodawcami, przedstawiła tych –którzy przybyli do Zespołu Szkół po raz pierwszy  a wszystkim podziękowała za obecność. Następnie oddała głos Pani  Poseł Elżbiecie Gapińskiej, która wyraziła wiele słów uznania związanych z organizacją przedsięwzięcia, uczniom klas maturalnych życzyła  udanych wyborów edukacyjnych. Pani Wicestarosta Iwona Sierocka również skierowała  wiele życzliwości przede wszystkim  do klas programowo najstarszych, życzyła powodzenia na maturze i pozytywnych wyników z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz udanych decyzji na przyszłość.  W dalszej części uroczystości z prelekcją na temat „ Zawody przyszłości” wystąpiła Pani Urszula Wojtalewicz, która reprezentowała WUP w Warszawie Filia w Płocku. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie mieli możliwość poznać ofertę z którą przyjechali wystawcy, porozmawiać o zasadach rekrutacji, zrobić sobie imponujący makijaż, zbadać poziom cukru, ciśnienie, poćwiczyć na fantomie i skorzystać z wielu innych atrakcji. Dodatkowo dla klas maturalnych i klasy trzeciej szkoły branżowej I stopnia zostały zorganizowane warsztaty na temat wystąpień publicznych, prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej oraz zasad pisania CV. Oczywiście nie odbyłaby się ta uroczystość, gdyby nie zaangażowanie wielu nauczycieli i uczniów. Dekorację przygotowała pani Maria Olszewska  wspierana przez Panią Agatę Sztygiel i klasę II technikum hotelarskiego. Nad  przygotowaniem sali czuwali panowie: Karol Fibich,  Mariusz Janczewski, Grzegorz Cichosz , Tomasz Jankowski, Rafał Machała, Konrad Obidowski  Władysław Durmaj i uczniowie klasy II k/m. Słodki poczęstunek i serwis kawowy to domena Pani Ludmiły Koprowicz  i uczniów z technikum hotelarskiego. Dużym wsparciem w przygotowaniach była także pomoc Pani Joanny Matuszewskiej oraz Pań z Obsługi i Administracji.  Obsługę fotograficzną zapewnili: Pani Maria Sieklecka, Pani Karina Świerczyńska, Pan Paweł Chmielecki. Wszystkim, którzy przybyli na IX Szkolne Targi Edukacji  Pracy w Naszej Szkole oraz  tym, którzy wsparli ich organizację  serdecznie dziękujemy.

Maria Elżbieta Błaszczyk

Zdjęcia w wykonaniu Pana Pawła Chmieleckiego

Zdjęcia w wykonaniu Pani Marii Siekleckiej

Zdjęcia w wykonaniu Pani Kariny Świerczyńskiej oraz uczennicy Karoliny Józwik z III TH