V Szkolny Tydzień Turystyki Lokalnej

Ubiegły tydzień już  po raz piąty w naszej szkole minął pod znakiem wielu ciekawych spotkań oraz nowych smaków. Mieliśmy zaszczyt gościć promotorów turystyki kolarskiej Pana Bernarda Milewskiego – przewodnika PTTK, Prezesa Klubu Turystyki Kolarskiej w Płocku „Beneq Team” i Pana Wiesława Rybickiego – przedstawiciela gąbińskich pasjonatów spędzania czasu wolnego na rowerze. Pan Bernard bardzo interesująco opowiadał o swoich przygodach związanych z realizacją życiowej pasji, jaką jest  turystyka kolarska. Zaprezentował tematyczny pokaz slajdów z wypraw na Białoruś, Litwę, Ukrainę do Rosji czy krajów skandynawskich. Każde zdjęcie było poparte ciekawą opowieścią o poznanych ludziach, miejscach , przeżyciach. 2 godziny to zdecydowanie za mało na wysłuchanie tak ciekawych opowieści. Umówiliśmy się na następne spotkanie…. Pan Wiesław, natomiast opowiedział o rowerowych pasjach mieszkańców Gąbina i okolic. Opowiadał o odkrywanych lokalnych, ciekawych miejscach historycznych, przyrodniczych  jak i osobliwościach geograficznych. Zachęcał do jazdy na rowerze. Kolejne spotkanie odbyło się w restauracji Piano.  Pani Agata Gronkiewicz opowiedziała o funkcjonowaniu Jej firmy, sposobach promocji, zasadach zatrudnienia. Również wiele praktycznej wiedzy zawodowej zaprezentował Pan Arkadiusz Bolmowski, właściciel domów weselnych, organizator imprez plenerowych, eventów, wesel  i innych przedsięwzięć.  Pan Arek  omówił  również  zasady rekrutacji pracowników do obsługi konsumenta w  Jego firmie oraz jak powinno wyglądać wyposażenie profesjonalnej kuchni. A nowe smaki – to pomysły uczniów na dodatki do gofrów. Najciekawszym okazał się dżem z cukinii. Realizację V Szkolnego Tygodnia Turystyki Lokalnej zakończyliśmy podczas Drzwi Otwartych w Naszej Szkole promując zawód technik hotelarstwa.

Wszystkim, którzy umożliwili realizację naszych działań serdecznie dziękujemy.

L. Koprowicz, E. Błaszczyk