Misterium Męki Pańskiej w Mocarzewie

Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu, spotkaliśmy się w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Mocarzewie, aby uczestniczyć w wyjątkowym i wzruszającym Misterium Męki Pańskiej. W dniu 11 kwietnia 2019 r. przedstawiciele Klubu Ośmiu – Młodzieżowego Wolontariatu wraz z panią Kamillą Krakowską  mogli zobaczyć przepiękny spektakl 

pt. „Wszystko zaczęło się od stołu” przygotowany przez podopiecznych Ośrodka. Piękne stroje, muzyka, scenografia oraz doskonała gra aktorów wzbudziły podziw wszystkich przybyłych  gości. Przedstawienie wywarło na nas ogromne wrażenie. Misterium wprowadziło nas w okres Świąt Wielkanocnych i było okazją do refleksji nad naszym życiem. Na zakończenie zgromadzeni goście  wysłuchali podziękowań i świątecznych życzeń przekazanych przez siostrę Bernadettę Pogorzelską – dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Matki Celiny Borzęckiej i Zespołu Szkół Specjalnych w Mocarzewie. My również w imieniu społeczności Zespołu Szkół im. Staszica w Gąbinie przekazaliśmy życzenia świąteczne i słodkie upominki.

Opracowanie: Kamilla Krakowska