„Nadszedł czas, by ruszyć w dorosłe życie…”

   W piątek 26 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie żegnaliśmy uczniów klas maturalnych. Szkołę skończyły dwie klasy Technikum w czterech zawodach: technik ekonomista, informatyk, hotelarz, mechanik pojazdów samochodowych i jedna klasa Liceum Ogólnokształcącego. Na uroczystości zakończenia szkoły gościliśmy  Panią Iwonę Sierocką – Wicestarostę Powiatu Płockiego,  Panią Marię Anielę Machałę Przedstawiciela Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin, Księdza Kanonika Andrzeja Feliksa Świderskiego, Pana Tadeusza Żerowskiego – Przewodniczącego Komitetu Zjazdowego Absolwentów Szkół Zawodowych, Pana Sławomira Felczaka i Panią Beatę Pietrzak – Przewodniczącego i Zastępcę Rady Rodziców.

   Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu narodowego, po czym głos zabrała Pani Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk – Dyrektor Szkoły.

   Pani Dyrektor skierowała wiele ciepłych słów do uczniów kończących szkołę, a także do rodziców, wychowawców i nauczycieli. Podziękowała za wspólnie spędzone chwile w murach Naszej Szkoły, a także za trud włożony w przygotowanie młodych ludzi do najważniejszego egzaminu w życiu – egzaminu dojrzałości. Tegorocznym maturzystom życzyła sukcesów na egzaminie maturalnym i innych życiowych egzaminach, a także realizacji założonych celów.

   Następnie głos zabrała Pani Iwona Sierocka – Wicestarosta Powiatu Płockiego. Życzyła osiągnięcia jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości, spełnienia wszystkich marzeń i pięknej majowej pogody.

   Po przemówieniach gości nastał czas na szczególnie ważny moment, a mianowicie uczniowie kończący szkołę przekazali poczty sztandarowe swoim młodszym kolegom.

   Świadectwo z wyróżnieniem i dyplom wzorowego ucznia, otrzymała uczennica klasy IV TE Andżelika Paczkowska, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. Pani Joanna Paczkowska, mama Andżeliki otrzymała z rak Pani Dyrektor list gratulacyjny.

   W dalszej części uroczystości, zostały wręczone nagrody ufundowane przez Organ Prowadzący Szkołę dla najlepszego absolwenta Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Otrzymali je:

– Weronika Buła

– Andżelika Paczkowska

   Przyszedł wyczekiwany czas wręczenia nagród i wyróżnień. Wychowawcy wręczyli nagrody książkowe dla swoich uczniów za aktywną pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, za udział w poczcie sztandarowym, za osiągnięcia sportowe oraz pracę w wolontariacie szkolnym. Rada Samorządu Uczniowskiego przyznała nagrody i podziękowania najbardziej udzielającym się uczniom w pracy na rzecz Szkoły i Samorządu Uczniowskiego. Opiekun Staszicowskiej Centurii, również uhonorował swoich aktywnych członków.

   Andżelika Paczkowska otrzymała nagrodę od Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin dla najlepszego ucznia Zespołu Szkół.

   Po wyróżnieniach i nagrodach przyszedł czas na odczytanie po raz ostatni listy obecności. Wychowawcy w towarzystwie Pani Dyrektor uroczyście wręczyli świadectwa ukończenia szkoły średniej. Serdecznie gratulujemy Drodzy Absolwenci !

   Następnie głos zabrali absolwenci, dziękując Starostwu Powiatowemu w Płocku za możliwość uczenia się w pięknie wyposażonej szkole, Pani Dyrektor za wsparcie i bezpieczeństwo, wychowawcom za opiekę i wychowanie, nauczycielom za przekazaną wiedzę.

   Słowa otuchy i odwagi w podejmowaniu dalszych życiowych decyzji, skierowali młodsi koledzy do tegorocznych maturzystów. Życząc im powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym oraz dobrych wyników na egzaminie maturalnym. Każdy absolwent otrzymał mały upominek od swoich młodszych kolegów. Miłą niespodzianką była prezentacja filmu, który przedstawiał wspomnienia z różnych imprez i uroczystości szkolnych, w których brali udział kończący dziś szkołę.

   Ta niewątpliwie miła uroczystość zakończona została programem artystycznym, pełnym humoru, przedstawiającym dowcipne scenki z życia szkoły. Chórek szkolny zaśpiewał dla maturzystów kilka utworów na pożegnanie.

Kochani absolwenci!

   Dobrze wspominajcie czas spędzony w Naszej Szkole, niech nic nie będzie dla Was niemożliwe, wykorzystujcie zdobytą wiedzę do realizacji swoich marzeń. „Łapcie watr w żagle. Podróżujcie, śnijcie, odkrywajcie…!”

Opracowała: Agata Sztygiel, Eliza Bałdyga

Zdjęcia autorstwa Pani Marii Siekleckiej

Zdjęcia autorstwa Pana Pawła Chmieleckiego