„Czytajmy, bo czytanie jest drugim życiem”

    22 maja mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Dniu Otwartym w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Gąbinie, w budynku zrewitalizowanego sądu grodzkiego przy ulicy Kościuszki.

    Obecność na Dniu Otwartym była dla Nas szczególnie ważna, ponieważ kilkanaście lat temu, w tym budynku mieściło się Liceum Ogólnokształcące, które zostało przeniesione do Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.

    Nasi uczniowie pod opieką Pani Agaty Sztygiel przygotowali wystawę prac plastycznych pt. „Staszicowskie talenty plastyczne”, które mieszkańcy Miasta i Gminy Gąbin mogą podziwiać w nowym budynku biblioteki. Ponadto w bibliotece znajduje się wystawa obrazów Dawida Wojtalewicza – lokalnego malarza.

    Pani Dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuki, bardzo serdecznie podziękowała Starszemu Kustoszowi biblioteki Pani Ewie Lewandowskiej za zaproszenie na to wydarzenie, a także za wieloletnią współpracę z Naszą szkołą. Życzyła wszystkim pracownikom biblioteki jak największej liczby czytelników, spełnienia zawodowego, a także wielu ciepłych i radosnych dni w życiu prywatnym.

    Wspólnie ze Starszym Kustoszem Panią Ewą, mamy nadzieję, na dalszą tak dobrą współpracę pomiędzy Zespołem Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, a Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Gąbinie. Zarówno społeczność uczniowska, jak i pracownicy biblioteki są otwarci na wszelkie propozycje.

Gratulujemy wspaniałej organizacji spotkania! Życzymy samych sukcesów i do zobaczenia niebawem w bibliotece.

Opracowała: Agata Sztygiel