Hazard? Nie, dziękuję.

Pod takim hasłem 12 czerwca odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne dla uczniów naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej skierowanej do uczniów, nauczycieli i rodziców.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy pedagogów szkolnych pani Kamilli Krakowskiej i pani Agaty Sztygiel, które zaprosiły do naszej szkoły funkcjonariuszy celno-skarbowych Izby Administracji Skarbowej w Warszawie panią Małgorzatę Saganek i pana Igora Grzymkowskiego. Poprowadzili oni szkolenie dla młodzieży, którego celem było zwrócenie uwagi na ryzyko związane z korzystaniem z gier hazardowych.  W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy I T, II T,  II LO, I K oraz III KM. Prowadzący podkreślili, iż hazard zajmuje trzecie miejsce wśród uzależnień. Najbardziej narażeni na uzależnienie od hazardu są młodzi ludzie. Często w sposób niekontrolowany korzystają z gier komputerowych, które mogą być początkiem problemów i uzależnienia. Zaczyna się niewinnie, niepozornie od grania w gry, a na koniec może doprowadzić do grania za pieniądze i utraty całego majątku .

 Zastanów się, czy twoja gra, to nadal tylko gra?

Opracowała: Kamilla Krakowska