Przygoda na planie „Koła fortuny” w Centrum Produkcji Filmowo-Telewizyjnej ATM STUDIO w Warszawie.

25 września wyruszyliśmy wczesnym rankiem w podróż na teleturniej  „Koło fortuny”. Uczniowie klas Technikum, Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły I Stopnia wraz z opiekunami mieli okazję uczestniczyć w jednym z najpopularniejszych programów rozrywkowych, emitowanych przez TVP2 z udziałem publiczności.

Gospodarzem teleturnieju jest Norbi, zaś jego asystentką Izabella Krzan – Miss Polonia z 2016 roku. Prowadzącym towarzyszy zespół muzyczny RBand, który uatrakcyjnia program żywiołowymi jinglami.

Jako publiczność mogliśmy obserwować i współtworzyć edycje kolejnych odcinków. Nie jest to wcale łatwa praca. Zaobserwowaliśmy, że ekipa jest świetnie zgrana. Widać „dobrą robotę” prowadzących, reżysera, oświetleniowców i scenografów. Szczególnie bliski kontakt miał z nami energiczny animator, którego zadaniem jest zachęcać widownię do żywiołowych reakcji i oklasków, adekwatnie do sytuacji.

Wyjazd był udany i atrakcyjny. Zobaczyliśmy, jak powstaje program rozrywkowy, który też współtworzyliśmy, jako widzowie – publiczność. Oglądanie teleturnieju na ekranie telewizora, a obserwowanie go „na żywo” to dwie bardzo różne sprawy. Po pobycie w ATM STUDIO jesteśmy bogatsi w doświadczenia i już inaczej będziemy postrzegać „Koło fortuny”, śledząc kolejne edycje z pozycji telewidza.