Pierwsze kroki na rynku pracy.

8 października klasy II i III LO wzięły udział w Płockich Targach Aktywności i Przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej ORLEN ARENA. Młodzież zwiedziła stanowiska wystawiennicze przygotowane przez przedsiębiorstwa poszukujące pracowników oraz instytucje związane z rynkiem pracy. Dzięki bezpośrednim kontaktom z przedstawicielami firm, uczniowie zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy, uzyskali dostęp do informacji o firmach i ich planach  związanych z zatrudnieniem oraz o możliwościach odbycia stażu i praktyk.       

Interesującą propozycją, przygotowaną przez organizatorów Targów dla odwiedzających, były warsztaty  „Młodzi na start, czyli pierwsze kroki na rynku pracy”. Zajęcia poprowadzone zostały przez  doradców zawodowych z wieloletnim doświadczeniem w pracy w Publicznych Służbach Zatrudnienia. Poza tym …..uczniowie mieli chwilę czasu na rozmowy, herbatkę…. a może też refleksję nad czekającymi ich w życiu wyborami drogi zawodowej.

Alicja Jakubowska, Agata Sztygiel.