Retro Motor Show 2019

W dniu 25 października 2019  roku uczniowie  Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie uczestniczyli w wycieczce na targi Retro Motor Show 2019, które  organizowane  są corocznie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Zaprezentowaliśmy swoje osiągnięcia i plany na przyszłość w zakresie renowacji zabytkowych pojazdów w ramach  projektu „Akademia  Renowacji”.  Współtwórcą projektu jest firma NOVOL, która w ramach  własnego projektu  „Akademia Novol” – szkoli młodych  lakierników” dostarcza wszelkich, niezbędnych do renowacji zabytkowych  pojazdów materiałów lakierniczych. W projekcie biorą  udział szkoły z całej Polski. 

Poza spotkaniami  był czas na podziwianie zabytkowych pojazdów, które jak widać na zdjęciach prezentują się fantastycznie. 

Podczas wycieczki uczniami opiekowali się nauczyciele: Maria Olszewska,  Agata Sztygiel,  Mariusz Janczewski i Grzegorz Cichosz.