Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół

24 października uczniowie Zespołu Szkół w Gąbinie uczestniczyli, w zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, konferencji Polska – Europa – Świat – przyszłością młodzieży. Aktywność naszych uczniów była elementem szeregu działań odbywających się w naszej szkole, dniach 21-27 października, w związku z 11 edycją Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Konferencja miała bogaty program. Interesujące były pokazy możliwości artystycznych uczniów szkół średnich a także panele dyskusyjne na temat edukacji, pracy, zatrudnienia oraz zwyczajów, obyczajów i codzienności w krajach europejskich. Uczniowie nasi wykazali się dużą aktywnością. Swoje prace zaprezentowali w konkursie na logo konferencji. Wzięli udział w teście wiedzy na temat kultury i obyczajowości krajów europejskich. Przygotowali pracę konkursową „Potrawy z krajów Unii Europejskiej”. Dla wszystkich uczestników konferencja okazała się ciekawa i pełna pozytywnych wrażeń. Wszystko to co zobaczyli, usłyszeli i przeżyli nasi uczniowie może stać się inspiracją do podejmowania przez nich ważnych życiowych działań i decyzji.

Tydzień Kariery Zawodowej już się zakończył. Wycieczki, konkursy, dyskusje, warsztaty – wszystkie te działania wspierają naszych uczniów w rozwoju i będą procentować w przyszłości. Nasi absolwenci będą przygotowani do budowania swojej kariery zawodowej w kraju i za granicą.

Ludmiła Koprowicz