Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej Bibliotece.

Październik już za nami, a w Zespole Szkół im. St. Staszica wciąż trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka rozpoczęła obchody    w październiku okolicznościową gazetką informacyjną zaś głównym wydarzeniem było sprowadzenie   z Książnicy Płockiej wystawy     „ Stanisław Moniuszko dotknięty iskrą geniuszu.” Słynny kompozytor jest jednym z Patronów roku 2019, na ten rok przypada również 200 rocznica jego urodzin. Wystawa została zainaugurowana                

 6. listopada br. w sali konferencyjnej. Gościliśmy wówczas pracownika z zaprzyjaźnionej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, Panią Beatę Szczesiak, Panią Dyrektor Szkoły Jadwigę Milewską oraz młodzież wraz z opiekunami. Wystawa została wzbogacona o prezentację multimedialną z najważniejszymi informacjami, oraz fragmentami najpopularniejszych utworów genialnego „ojca opery polskiej.” Wystawę ogląda młodzież wszystkich klas wg. ustalonego wcześniej harmonogramu. Cieszy się zainteresowaniem i uczniowie chętnie włączają się w prowadzone przez p. Marię Olszewską otwarte zajęcia biblioteczne. Zwiedzający uczestniczą w quizie z życia i twórczości kompozytora oraz są aktywizowani innymi formami, żeby przekazanie ważnych informacji  nie przybrało formy prelekcji, czy wykładu. Zajęcia ożywiają fragmenty pieśni („Prząśniczka”, Pieśń wieczorna”, Dziad i Baba”) najsłynniejszych arii z opery „Halka” – Aria Jontka, czy „Strasznego Dworu” – Aria Skołuby.

Ze względu na wielką rangę , jaką odegrała muzyka St. Moniuszki w czasach jemu współczesnych, a także obecnie, każdy młody człowiek musi posiadać podstawową wiedzę o twórczości wielkiego kompozytora i taki cel przyświecał organizatorom tejże wystawy w Zespole Szkół.

18 listopada gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej  z Borek. Wizyta nie była czasem straconym, gdyż wszyscy bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, korzystając z różnych form aktywizujących w trakcie spotkania.

Wystawa będzie dostępna do 21 listopada. Zapraszamy do oglądania.