City Coders Hackathon Płock pod hasłem „Zaprogramuj Płock BEZ BARIER”

W weekend 23-24 listopada 2019 roku entuzjaści tworzenia innowacyjnych rozwiązań mieli szansę na pokazanie swojej wiedzy i umiejętności w czasie odbywającego się w POKiSie trzeciego maratonu programistycznego 3. City Coders Hackathon Płock pod hasłem „Zaprogramuj Płock BEZ BARIER”. Jest to nawiązanie do tegorocznej idei Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – globalnej inicjatywy mającej na celu promocję świadomego rozwoju i podejmowania biznesowych inicjatyw. Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie miał tam swoich reprezentantów: zespół „CrossTeam” tworzyli Wojtek Duda z klasy 1TI/TH, Krystian Duplicki i Artur Kowalczyk z klasy 4 TI, zaś drużyna „nazwa_której_zapomniałem” składała się z: Weroniki Tarki i Marcina Dylewskiego z klasy 4 TI oraz Mateusza Siemińskiego z klasy 1 TI1. Drużyny były wspierane przez opiekunów: p. Elizę Bałdygę i p. Piotra Pietracho. Warto wspomnieć, że w grupie mentorów wspierających uczestników był nasz absolwent Damian Szymański.
Uczestnicy płockiego maratonu mieli niespełna 40 godzin na stworzenie aplikacji, nawiązującej do jednego z trzech proponowanych tematów: „e-Płock”, czyli pomysły na wsparcie miejskich usług publicznych, „Szybko do celu”, który ma usprawnić mobilność w mieście oraz „Junior & Senior”, mający promować ekologię i bezpieczeństwo w różnorodnych aspektach życia, niezależnie od wieku. Młodzi ludzie mieli możliwość nie tylko pokazać swoje umiejętności informatyczne, ale też sprawdzić swoją kreatywność, umiejętność pracy zespołowej, pod presją czasu i radzenia sobie ze stresem wynikającym z publicznej prezentacji pomysłu.
Obie nasze grupy stworzyły bardzo ciekawe projekty: CrossTeam – aplikację mającą zachęcić mieszkańców do segregowania odpadów „Ecology Go”, zaś „nazwa_której_zapomniałem” – aplikację promującą zdrowy tryb życia „Płocczanin na rowerku”.
Nasza młodzież zdobyła wiele cennych doświadczeń i nowych znajomości, a także sporo prezentów 😉
Jesteśmy z nich bardzo dumni!