I Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny – „Matematyczne Czary – Mary”

29 listopada 2019r. odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny – „Matematyczne Czary – Mary”. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Płocki Mariusz Bieniek.
Pięć trzyosobowych drużyn z powiatów płockiego, kutnowskiego i sochaczewskiego rywalizowało ze sobą w dwóch konkurencjach.
Pierwsza część to praca plastyczna przedstawiająca postać słynnego matematyka, druga – to rozwiązywanie nietypowych zadań matematycznych, przedstawionych w formie quizów, krzyżówek, rebusów, łamigłówek, czyli matematyczne czary – mary. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do samego końca.
Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Świniarach. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie.,a III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy udziału w kolejnej edycji już za rok.

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia była pani Ewa Chmielecka.