IV Powiatowe Spotkanie Integracyjne Szkolnych Klubów Wolontariusza

5 grudnia przedstawiciele Klubu Ośmiu – Młodzieżowego Wolontariatu wraz z opiekunkami panią Marzeną Sosińską oraz panią Kamillą Krakowską  uczestniczyli w Spotkaniu Integracyjnym Szkolnych Klubów Wolontariusza. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Szkolny Klub Wolontariusza „Jestem dla innych” w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Spotkanie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wolontariatu z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej, Internackiego Klubu Wolontariusza Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach.

Pierwsza część spotkania miała charakter warsztatowy. Wolontariusze byli podzieleni na grupy i pracowali w trzech blokach tematycznych. Wykonywali ozdoby choinkowe ze sznurka, stroiki świąteczne oraz piekli rogaliki. Młodzież miała okazję porozmawiać, zintegrować się i lepiej poznać.

Wśród zaproszonych gości była Pani Iwona Sierocka – Wicestarosta, która podziękowała wolontariuszom za pracę na rzecz innych i przekazała upominki dla opiekunów klubów. Podczas uroczystości został również rozstrzygnięty konkurs „Szkolny Wolontariusz Roku 2019”. Miło nam poinformować, że za działalność wolontaryjną w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gabinie została nagrodzona Karolina Józwik – uczennica kl. IV TH.

Spotkanie zakończył koncert „Dzwiękiem malowane…”, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas!

Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat

Opiekunowie: Kamilla Krakowska i Marzena Sosińska