„Bóg się rodzi, gwiazda wschodzi”

„Bóg się rodzi, gwiazda wschodzi”, to tytuł projektu, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie „IUVENES” przy współpracy z Zespołem Szkół im. St. Staszica Gąbinie, a współfinansowany ze środków Powiatu Płockiego.
Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do środowiska lokalnego. Na zaproszenie Stowarzyszenia „IUVENES” odpowiedzieli Dyrektorzy, Nauczyciele i Uczniowie:
-Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie
-Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach
-Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Czermnie
-Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Nowym Kamieniu
-Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej Gąbin
-Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie
-Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach
-Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach
-Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach
-Szkoła Podstawowa w Świniarach
-Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia I w Gąbinie
-Żłobek Samorządowy w Gąbinie
-Mieszkańcy wraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie
-Podopieczni wraz z opiekunami Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Panaceum Koszelewie
-Klub Seniora z Gąbina
-Związek Piłsudczyków oddział Gąbin
-Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku
Swoją obecnością zaszczycili Nas również: Starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek, Wicestarosta Powiatu Płockiego Iwona Sierocka, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku- Małgorzata Bombalicka, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie -Marzena Jakubowska, Kierownik MGOPS w Gąbinie- Konrad Niedzielski, Menadżerowie Hotelu Dębowa Góra oraz Radni Miasta i Gminy Gąbin: Leszek Kędzia, Marta Wąsik i Dominika Ostrowska.
W ramach projektu wydany został kalendarz „Staszicowskie smaki”. W kalendarzu znajdują się przepisy kulinarne potraw,przygotowywanych przez uczniów kierunku technik hotelarz, pod opieka Pani Ludmiły Koprowicz. Cały kalendarz poświęcony jest promocji klasy hotelarskiej i działaniom, bezpośrednio z nią związanych.
W przedświąteczny czas wprowadził nas Zespół Muzyczny Stachurek pod kierownictwem Pana Tomka Obidowskiego, młodzież zaprezentowała wcześniej przygotowany repertuar w formie koncertu. Do wspólnego kolędowania zaprosili nas nasi absolwenci, dzisiaj artyści- muzycy: Beata Jasińska i Łukasz Stefański.
Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy i tak:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach, II miejsce Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach i III miejsce Dom Pomocy Społecznej w Koszelewie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania i pamiątkę w postaci pięknego anioła.
Klasy hotelarskie przygotowały dla gości niespodziankę. Przy wtórze podniosłych fanfar wkroczyła grupa „kelnerska” z tacami dymiących pierogów wigilijnych, przeznaczonych dla gości do degustacji. Imponujący pokaz kelnerski naszych uczniów, w nowych fartuchach sfinansowanych w ramach projektu zaprezentował się bardzo dostojnie. Za ten ciekawy element wydarzenia odpowiadały panie –wicedyrektor Maria Elżbieta Błaszczyk oraz Ludmiła Koprowicz.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:
Ewa Motylewska- Kwiatkowska, Iwona Motylewska Białek- Dekoratorzy. pl
Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie
Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Wiesław Jasiński Gąbin
BDWA media Bartosz Jedliński Płock
Paweł Chmielecki Gąbin

Bardzo, bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół im.St.Staszica w Gąbinie -Jadwidze Milewskiej, za ogromne wsparcie w organizacji i realizacji projektu.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji, dostępnej poniżej: