KONKURS RECYTATORSKI

 W dniu 17 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół im. S. Staszica odbył się Konkurs Recytatorski z Języków Obcych Nowożytnych. Tego dnia uczestnicy zmierzyli się z wybranymi przez siebie utworami wierszowanymi w trzech językach obcych: język angielski, język niemiecki i język rosyjski. Do rywalizacji przystąpiło 14 uczniów naszej szkoły. Komisja konkursowa składająca się z nauczycielek języków obcych: p. Karina Świerczyńska, p. Agata Chyra, p. Dorota Izydorska, p. Kamilla Krakowska i p. Marzena Sosińska oceniła występy według przyjętych kryteriów.  W kategorii języka angielskiego najwyżej oceniono występy uczennic: I miejsce zajęła Agata Wernik z III LO, II miejsce Julia Stańczak z II LO,  III miejsce zajęła Klaudia Kaiser z I LO.

W kategorii języka niemieckiego najbardziej podobały się wystąpienia uczniów: I miejsce zajęli ex-aequo  Patryk Mićkowski z IV TI i Piotr Idzik z I TK, II miejsce Weronika Tarka z IV TI, III miejsce zajął Łukasz Matuszewski z IV TK.

Natomiast w kategorii języka rosyjskiego najlepsi okazali się uczniowie: I miejsce ex-aequo Julia Stańczak z II LO i Zofia Machała z III TH, II miejsce zajęli Kamila Litwicka z I TH i Wojciech Duda TI, III miejsce zajęła Zofia Kuźmińska z I LO2.

Biorącym udział w konkursie gratulujemy i zapraszamy za rok.