#razem na święta

„Razem na święta”

W tym roku szkolnym Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.

W liście zachęcającym uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Razem na Święta” Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski napisał „Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc. Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same i zawsze jest ktoś o nich pamięta”.

Nasza szkoła włączyła się również do tej akcji. Cała społeczność angażowała się na różne sposoby, m. in. poprzez:

 • zorganizowanie środowiskowego spotkania integracyjnego połączonego z koncertem kolęd;
 • przeprowadzenie zbiórki darów dla wychowanków Domu Dziecka w Gostyninie i zawiezienie ich wraz z życzeniami świątecznymi;
 • zaangażowanie się wolontariuszy w przygotowanie i przeprowadzenie wigilii dla osób samotnych i w trudnej sytuacji materialnej organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąbinie oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin;
 • złożenie wizyty w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie połączonej z obejrzeniem jasełek i przekazaniem życzeń świątecznych;
 • przygotowanie kartek świątecznych dla osób starszych i samotnych mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie oraz złożenie wizyty tym osobom i przekazanie życzeń;
 • indywidualną pomoc osobom starszym (w najbliższym sąsiedztwie) w przedświątecznych zakupach i porządkach;
 • indywidualne odwiedziny osób samotnych i złożenie życzeń świąteczno-noworocznych;
 • zbiórkę karmy dla schroniska dla zwierząt;
 • zbiórkę koleżeńską dla chorej absolwentki naszej szkoły;
 • realizowanie akcji ogólnopolskiej „Góra Grosza 2019” – zbiórka charytatywna;
 • „Marzycielską Pocztę” – wysyłanie listów o chorych dzieci;
 • udział w integracyjnym spotkaniu wolontariuszy ze szkół powiatu płockiego.

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i wsparcie ogólnopolskiej akcji.

„Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem. Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce, że może przyjąć nowo narodzoną miłość. Do tego wystarczą tylko wiara i nadzieja, a miłość przyjdzie sama.”

Radosnych Świąt!