28 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Od wielu lat młodzież naszej Szkoły uczestniczy w kwestowaniu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, więc w tym roku również tradycji musiało stać się zadość. Czworo wolontariuszy zaczęło swoją pracę charytatywną w sobotę podczas III Noworocznego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin w hali sportowej, natomiast w niedzielę czternaście uczniów naszego Zespołu Szkół pełniło dyżury w różnych częściach miasta z puszkami i serduszkami, a także podczas koncertu połączonego z licytacją w sali OSP. Członkowie Klubu Ośmiu: Karolina Józwik (IV TH), Weronika Tarka (IV TI), Wojciech Kowalczyk (I LO1), Kacper Szmulewicz (I TK), Michał Żuchowicz (I TI), Patrycja Kacprzak (I LO), Zuzanna Cieślak (I LO2), Anna Dobaczewska ( I LO2), Dominika Jarosz (I LO2), Zuzanna Nowakowska (I LO2), Oliwia Obidowska (I LO1), Natalia Sadokierska (I LO1), Patryk Duda ( I TH) i Dawid Wieczorek (II K) działali bardzo aktywnie na rzecz WOŚP.  Dziękujemy Wam i Waszym Rodzicom za zaangażowanie.

Podczas tegorocznego finału „Wiatr w żagle” zbierane były środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W tym roku miejscowy sztab został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Gąbinie, a szefową została Pani Anna Charłusz.

Podczas niedzielnego koncertu Pan Krzysztof Jadczak Burmistrz Miasta i Gminy wraz z Panią Benedyktą Wachowicz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury podziękowali wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie tegorocznego finału w Gąbinie. Sztab poinformował, że w niedzielę do godz. 21:00 udało się zebrać 20 922,18 złotych; jest to wyższa kwota niż w ubiegłym roku.

W poniedziałek cała społeczność szkolna włączyła się do zbiórki datków dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do puszek. Został przeprowadzony także kiermasz wraz z licytacją różnych przedmiotów. Zebrano 467 złotych. Bardzo dziękujemy!

Opracowały Kamilla Krakowska i Marzena Sosińska

orkiestra WOSP20200113