Porozumienie o współpracy partnerskiej

Data 25 września 2020r mamy nadzieję, że na długo wpisze się w cykl ważnych wydarzeń z życia szkoły, bo właśnie dzisiaj Pani Jadwiga Irena Milewska – Dyrektor  naszej szkoły podpisała porozumienie o współpracy z Panem Tadeuszem Szymańczakiem oraz Jego synem Kamilem, właścicielami gospodarstwa rolnego, znanego w kraju i za granicą z produkcji kukurydzy, KAM – ROL PRECYZYJNE ROLNICTWO.

Pan Tadeusz jest absolwentem naszej szkoły, bardzo emocjonalnie z nią związany, a rozpoczęta  współpraca pozwoli wykorzystać Jego wiedzę merytoryczną w dziedzinie nowoczesnego rolnictwa, wśród naszych uczniów.  Szczególnie liczymy na spotkania z Panem Kamilem Szymańczkiem, który jest specjalistą w sferze rolnictwa precyzyjnego i mamy nadzieję, że zaszczepi zainteresowanie tym działem, nie tylko uczniów z branży  rolno-mechanicznej ale także uczniów z branży informatycznej a szczególnie techników programistów. Warto dodać, iż poznając park maszynowy i słuchając Pana Tadeusza i Pana Kamila  można poczuć się trochę, jak w filmie sf, ponieważ w technologii  upraw, wykorzystują bardzo nowoczesne urządzenia takie, jak nawigacja GPS, różne systemy sterowania maszynami a radar, czy dron na polu – dla Nich to norma.

Dziękujemy serdecznie obu Panom  za podjęcie współpracy z Naszą Szkołą, przekazaną podczas wizyty wiedzę dotyczącą prowadzonej działalności, miłą rozmowę,  a Pani Ewie za pyszną kawę.